Eesti Golfi Karikasari by ITW Construction

Eesti Golfi Karikasari 2020 startis 30. mail Jõelähtmel, Estonian Golf & Country Club’is.

48 mängijat kogunes päikesepaistelisel laupäeva pealelõunal Sea Coursele ja andsid Eesti Golfi Karikasarjale 2020 hooaja avapaugu. ITW Construction pani välja Järvakandi Klaasistuudio käsitöö karikad ja vägagi menukad linnumajad. Premia jagas parimatele Titleist Pro V1 palle.

Kohal olid paljud eelmisel aastal sarjas alustanud võistlejaid ja tore oli näha teist samapalju uusi liitujaid. Meeste ja naiste löögimängude klassides jäi paraku osavõtt kesiseks, sest nende klasside mängijad olid hõivatud parimate väljaselgitamisega Niitväljal toimunud EstAM-il. Küll aga käis äge andmine Seeniorite ja Senjoriitade löögimängu klassides.

Koroonaviirus tegi oma korrektiivid võistluste läbiviimisesse ja suuremat sorti auhinnatseremooniat kahjuks korraldada ei tohtinud. Sellegi poolest jäid võitjad klubimajja ootama ja saime kiirkorras miinimumkontaktidega auhinnad välja jagatud. Loodame, et iga päevaga saavad võistluse järel toimuvad tegevused oma tavapärase kuju ja vormi tagasi. Seniks peame ettekirjutustega leppima.

Meeste löögimängu klassis osales ainukesena tiitlikaitsja Robert Weir 82 löögiga. Loomulikult võttis Robert sellega ka oma klassi esikoha auhinnad ja punktid ning alustab järgmisel osavõistlusel ülejäänud löögimängijate ees 55 punktise edumaaga.
Seenior meestest pani võidu tasku Heinu Klaas 86 löögiga Vallo Välbi (98) ja Leho Arose (103) ees.
Seenior naistest võidutses tiitlikaitsja Anne Petter 95 löögiga ning talle jäi napilt alla Kersti Klaas (97). Kolmanda koha võttis Ülle Ehrpais 100 löögiga.

Ülejäänud klassid selgitasid parimad välja HCP maksimum skoori formaadis.

Meeste esiliiga: Toomas Tali (-5, parem IN pool), Andreas Robin Pukspuu (-5), Mart Urbas (-1).
Naiste esiliiga: Isabel Sirel (-6), Piret Ustal (-3), Lill Kangust (PAR).
Meeste teine liiga: Robi Kalmet (-2), Heiki-Heti Pikki (-1), Siim Leisalu (PAR).
Naiste teine liiga: Kristiine Ross (-4), Liia Jung (+4).

19 septembril toimuvale finaalvõistlusele saavad iga klassi (8 kokku) edetabeli 5 parimat ning ülejäänud konkurendid selguvad 2/3 Eesti Golfi Karika edetabeli seest, kus on koos kõik mängijad oma kogutud punktidega.

Parimatest parimad löögimängijad (finaali võitjad) saavad uhke ja väärtusliku Eesti Golfi Karika üheks aastaks oma koduklubisse välja panna. Saavutuse meenutuseks autasustab AEGAON kõiki meistreid graveeritud meistrikellaga. Näidised on peagi nähtaval EGCC klubimajas.

Eesti Golfi Karika tiitlikaitsjad on:
Robert Weir mehed
Anneli Esken naised
Aivar Köök seeniorid
Anne Petter senjoriitad

Stabiilseim mängija (punktivõitja) saab enda saavutuse meenutuseks samuti uhke ja graveeritud AEGAON kella. Eelmisel aastal võitis punktiliidri kella Otepää noormängija Robin Udodov. Lisaks saavad graveeritud kellaga auhinnatud kõik hooaja vältel löödud Hole-In-Oned! Eelmisel aastal sai sellega hakkama Mart Maidessoo Pärnu Bay väljakul.

Finaali auhinnalaud tuleb ka seekord rikkalik ja valmis tuleb olla pikemaks auhinnagaalaks. Hetkeseisuga on loosiauhindu kokku 5500 EUR väärtuses, kuid see suureneb iga päevaga.

Palju õnne veelkord kõikidele võitjatele ja suur tänu kõigile võistlustest osavõtjatele! Ootame teid kõiki osalema 20. juunil Pärnu Bay Golf Linksile!

VÕISTLUSE TULEMUSED

EDETABELID

Ja ilusaid pilte teeb Mats Soomre :)