Karikasarja III etapi kokkuvõte

21. juunil, kuumal ja päikesepaistelisel suvepäeval vahetult enne jaani, korraldasime Jõelähtmel, Estonian Golf & Country Club’is, Eesti Karikasarja III etapi. Sel korral tõusis võistlejate arv juba 44 mängijani, kellest 12 liitusid sarjaga esmakordselt. Võistlejad kiitsid oma võidukõnedes korduvalt EGCC mereväljaku suurepärast kvaliteeti, võistluse sujuvat korraldust ning rikkalikku auhinnalauda.

Meistriliiga mehed ja naised händikäpiga kuni 9,4 mängisid puhast löögimängu. Meestest mängis end 74 löögiga kindlale esikohale Kristo Tullus. Võitja endi sõnutsi ei saanud ta väljaku esimesel poolel oma mängu käima, kuid see-eest läks teine pool vägagi sujuvalt (sh 2 birdie’t ja 5 par’i). Võitjast neli lööki rohkem tegi Saaremaa golfiklubi liige Karl Aru, mis asetas noore mehe 78 löögiga teisele kohale. Karliga sama tulemuse mängisid välja ka naiste Meistriliiga liidrid Anete Liis Adul ja Mariliis Palm, kelle vahel tuli juhendi järgi korraldada play off. Võitja selgus juba Sea Course’i esimesel rajal, kus Anete Liisi ilus chip jäi pidama 50cm lipuaugust ning selle raja birdie kindlustas talle ka Meistriliiga esimese koha. Kolmandaks jäi naistest 87 löögiga Anneli Esken ja meestest 83 löögiga Martin Järve.

Meistriliiga seeniorite liigas händikäpiga kuni 11,5 võtavad igal etapil mõõtu kaks toredat tasavägist võistlejat, Roland Jung ja Rain Lokotar, kelle händikäpid olid III etapiks juba vägagi ühtlustunud – Rolandil 10,7 ja Rainil 10,6. Sel korral õnnestus 2 lööki vähem teha aga Rainil (85 lööki), kes pälvis selle tulemusega ka esimese koha. Roland jäi 87 löögiga teiseks. Ootame väga siia klassi rohkem mängijaid, et saaksime ka kolmanda koha auhinna välja anda ning Rainile ja Rolandile konkurentsi pakkuda.

Ülejäänud võistlusklassid mängisid HCP maksimum skoori löögimängu. Uus formaat tähendab seda, et käesolevas sarjas on komitee määranud raja maksimum skooriks 2 lööki üle mängija neto PAR tulemuse ning kui mängija teeb sellest rohkem lööke või jätab raja üldse lõpetamata, siis saab ta rajale kirja maksimum skoori. See jätab mängijale peale nässu läinud rada võimaluse mängu uuesti tagasi tulla, sest peamine hirm löögimängu ees ongi liiga suured numbrid tulemuskaardil.

III Etapi tulemused olid järgmised:

Meistriliiga Mehed Meistriliiga Naised
Võitja: Kristo Tullus 74 lööki
2. koht: Karl Aru 78 lööki
3. koht: Martin Järve 83 lööki
Võitja: Anete Liis Adul 78 lööki (play off)
2. koht: Mariliis Palm 78 lööki
3. koht: Anneli Esken 87 lööki
Liiga liider: Martin Järve 155 punkti Liiga liider: Anete Liis Adul 160 punkti
Meistriliiga Seeniorid Meistriliiga Senioritad
Võitja: Rain Lokotar 85 lööki
2. koht: Roland Jung 87 lööki
Võistlejaid ei olnud
Liiga liider: Roland Jung 160 punkti
Esiliiga Mehed Esiliiga Naised
Võitja: Thomas Pasgaard Hviid 68 lööki
2. koht: Innar Kõvask 72 lööki
3. koht: Mart Maidessoo 73 lööki
Võitja: Ene Tuul 71 lööki
2. koht: Kristi Kruger 71 lööki
3. koht: Lill Kangust 72 lööki
Liiga liider: Veiko Tarvis 235 punkti Liiga liidrid: Lill Kangust ja Merle Aun 105 punkti
Esiliiga Seeniorid Esiliiga Senioritad
Võitja: Väino Valts 72 lööki
2. koht: Vallo Välb 73 lööki
3. koht: Edgar Kruger 75 lööki
Võitja: Anne Petter 72 lööki
Liiga liider: Väino Valts 230 punkti Liiga liider: Margarita Ross 130 punkti
Teine liiga Mehed Teine liiga Naised
Võitja: Sten-Erik Tarvis 58 lööki
2. koht: Erkki Sarapuu 65 lööki
3. koht: Peeter Kalmet 66 lööki
Võitja: Marie Kalmet 70 lööki
Liiga liider: Peeter Kalmet 175 punkti Liiga liider: Marie Kalmet 110 punkti
Teine liiga Seeniorid Teine liiga Senioritad
Võitja: Aivar Kangust 75 lööki Võitja: Marina Kruger 79 lööki
2. koht: Liia Jung 83 lööki
3. koht: Piret Ustal 84 lööki
Liiga liider: Aivar Kangust 140 punkti Liiga liider: Liia Jung 135 punkti

Kõikidel võistlussarja etappidel jagatakse punkte juhendis väljatoodud punktisüsteemi alusel ning finaali pääsu otsustab üldedetabel. Julgustame kindlasti veel kõiki sarjaga liituma, sest finaali pääseb 50 kõige rohkem punkte kogunud mängijat. Tuuri direktori otsusega on teise liiga võistlusklassid avatud kõikidele mängijatele, kelle händikäp on suurem kui 26.5. Seega on ka sarjaga hiljem liitunud mängijatel suur võimalus finaali pääseda ning vägevast auhinnalauast osa saada. Vaata juhendit SIIT.

Estonian Tour tänab kõiki osalejaid, toetajaid ja Estonian Golf & Country Club’i ning eriti väljaku meeskonda. Lisaks eriliselt suured tänud restoran DaVinci meeskonnale, eesotsas juhataja Katri Hinnovile erakordse professionaalsuse, sõbralikkuse ja toetuse eest. Järgmine etapp toimub juba 5.-7. juulil GolfX Raes Tallinna lahtised meistrivõistlused Sven Kaljuveeri karikatele raames. Meistriliiga mehed ja naised mängivad 54 rada, ülejäänud võistlejad 18 rada 7. juulil. Registreeruda saab võistlusele SIIT.

KÕIK III ETAPI TULEMUSED

EDETABELID

Kohtumiseni GolfX Raes!