Karikasarja V etapi kokkuvõte

Eesti Golfi Karika järjekorras viies etapp toimus 20. juulil suurepärasel Pärnu Bay Golf Links väljakul. Auhinnalaud oli taas rikkalik ning ära löödi ka sarja esimene HOLE-IN-ONE!

AEGAON Peacemaker Skeleton kella teenis õnneliku löögiga Mart Maidessoo. Palju õnne Mart ning uus kell on mängus juba järgmisel osavõistlusel 17. augustil Valgerannas.

Meistriliiga meestest mängis end 75 löögiga taaskord kindlale esikohale Kristo Tullus. Esimese poole väljakust püsis Kristo ühe birdie ja ühe bogeyga väljaku PARis, kuid teisel poolel tuli 3 eksimust sisse ja kolm rada lõppesid bogeydega. Kristost jäi seitsme löögi kaugusele noor Saaremaa golfiklubi liige Ralf Johan Kivi (+10) ja kolmanda koha võttis omale HIO autor Mart Maidessoo Niitvälja Golfiklubist tulemusega +13.

Naiste Meistriliiga esikoht lipsas Saaremaa Golfiklubi noormängija Karola Soe käest viimasel rajal. Kuni senimaani hoidis Karola kindlat liidrikohta, kuid kurikuulus Pärnu Bay 18. rada võttis omad ning skoorkaardile tuli kirjutada 10. See tähendas, et Anete Liis Adul EGCC-st võttis esikoha ühel löögiga (+8) ja Karola pidi leppima teise kohaga (+9). Kolmas koht läks teisele Saaremaa Golfiklubi noormängijale Triin Marleen Ustalile (+10) .

Meistriliiga seeniorite liigas olid mõlemad tuuri raudvarasse kuuluvad mängijad kohal. Roland Jung ja Rain Lokotar pidasid taas omavahel maha tulise matši, ja seekord väljus võitjana Rain (+14). Rolandi saagiks jäi +16.

Ülejäänud võistlusklassid mängisid HCP maksimum skoori löögimängu. 2019 aastast ametlik uus mänguvorm tähendab seda, et käesolevas sarjas on komitee määranud raja maksimum skooriks 2 lööki üle mängija neto PAR tulemuse ning kui mängija teeb sellest rohkem lööke või jätab raja üldse lõpetamata, siis saab ta rajale kirja maksimum skoori. See jätab mängijale peale nässu läinud rada võimaluse mängu uuesti tagasi tulla, sest peamine hirm löögimängu ees ongi liiga suured numbrid tulemuskaardil.

V Etapi tulemused olid järgmised:

Meistriliiga Mehed Meistriliiga Naised
Võitja: Kristo Tullus 75 lööki
2. koht: Ralf Johan Kivi  82 lööki
3. koht: Mart Maidessoo 85 lööki
Võitja: Anete Liis Adul 80 lööki
2. koht: Karola Soe 81 lööki
3. koht: Triin Marleen Ustal 82 lööki
Liiga liider: Kristo Tullus 310 punkti Liiga liider: Anete Liis Adul 370 punkti
Meistriliiga Seeniorid Meistriliiga Senioritad
Võitja: Rain Lokotar 86 lööki
2. koht: Roland Jung 88 lööki
Võitja: Margarita Ross 90 lööki
Liiga liider: Rain Lokotar 265 punkti Liiga liider: Margarita Ross 185 punkti
Esiliiga Mehed Esiliiga Naised
Võitja: Ruut Kangust 72 lööki
2. koht: Innar Kõvask 74 lööki
3. koht: Andres Käär 76 lööki
Võitja: Kristi Kruger 75 lööki
2. koht: Lill Kangust 79 lööki
3. koht: Isabel Sirel 84 lööki
Liiga liider: Robin Udodov 415 punkti Liiga liider: Lill Kangust 230 punkti
Esiliiga Seeniorid Esiliiga Senioritad
Võitja: Toomas Tali 76 lööki
2. koht: Väino Valts 79 lööki (madalam HCP)
3. koht: Aivar Karotamm 79 lööki 
Võitja: Liia Jung 74 lööki
2. koht: Marina Kruger 75 lööki
3. koht: Piret Ustal 82 lööki
Liiga liider: Väino Valts 390 punkti Liiga liidrid: Liia Jung ja Marina Kruger 210 punkti
Teine liiga Mehed Teine liiga Naised
Võitja: Janek Kukk 68 lööki
2. koht: Sten-Erik Tarvis 80 lööki
3. koht: Heiki-Heti Pikki 81 lööki
Võitja: Marie Kalmet 74 lööki
2. koht: Gerli Rosenfeld-Aavik 86
Liiga liider: Sten-Erik Tarvis 185 punkti Liiga liider: Marie Kalmet 205 punkti
Teine liiga Seeniorid
Võitja: Aivar Kangust 74 lööki
2. koht: Tanel Aavik 79 lööki
3. koht: Tiit Pikpoom 85 lööki
Liiga liider: Aivar Kangust 215 punkti

Kõikidel võistlussarja etappidel jagatakse punkte juhendis väljatoodud punktisüsteemi alusel ning finaali pääsu otsustab üldedetabel. Julgustame kindlasti veel kõiki sarjaga liituma, sest finaali pääseb 50 kõige rohkem punkte kogunud mängijat. Tuuri direktori otsusega on teise liiga võistlusklassid avatud kõikidele mängijatele, kelle händikäp on suurem kui 26.5. Seega on ka sarjaga hiljem liitunud mängijatel suur võimalus finaali pääseda ning vägevast auhinnalauast osa saada. Vaata juhendit SIIT.

Estonian Tour tänab kõiki osalejaid, toetajaid ja Pärnu Bay Golf Links meeskonda suurepärase võistluse eest. Järgmine etapp toimub juba 17. augustil Valgeranna golfiväljakul. Registreeruda saab võistlusele SIIT.

KÕIK V ETAPI TULEMUSED

EDETABELID

Kohtumiseni Valgerannas!