Karikasarja VI etapi kokkuvõte

Laupäeval, 17. augustil korraldasime White Beach Golf’is kuuenda Eesti Golfi Karikasarja etapi. Suurepärase ilmaga õnnistatud võistlusest võtsid osa 36 mängijat 11 erinevas võistlusklassis.

Meistriliiga meestest võitis esikoha 83 löögiga Niitvälja Golfi mängija Aksel Seppel, kes väljendas võidukõnes oma rahulolu, et tal väljaku teises pooles läks mäng õnneks tunduvalt paremini kui esimeses pooles – 44 vs 39 lööki. 4 lööki rohkem, ehk 87 lööki, tegi Akselist aasta noorem teise koha omanik, 17-aastane Mikk Soomre, kel 9. rajal mäng veidi ebaõnnestus. "Avalöök läks liiga palju slice’i ja pidin uue palli lööma, mille sain küll fairway’le, aga siis lõin selle ka kahjuks vette. Lähenemislöök jäi lühikeseks ja tegin ühe chipi ja kaks putti ning tuligi kokku 8 lööki,” kommenteerib noor mängija ise oma mängu. Kolmandaks jäi 88 löögiga 14-aastane Ruut Kangust.

Naistest oli kõige parem EGCC liige Anete Liis Adul, kes mõlemad väljaku pooled mängis läbi 40 löögiga ehk sooritas kokku 80 lööki. Säärase tulemuse üle Anete küll väga õnnelik ei olnud: “Mäng polnud küll mu ootustele vastav, aga sellegipoolest nautisin tänast mänguringi ja soovin tänada Estonian Touri võistluse sujuva korralduse eest, samuti suur tänu Valgeranna klubile väga heas korras väljaku eest ning suur aitäh ka mu treeneritele Enrico Villole ja Timo Karvinenile.”  Temast kahe löögiga jäi tahapoole Anneli Esken, tehes kokku 82 lööki. Kolmandale kohale jäi Triin Marleen Ustal 93 löögiga.

Meistriliiga seeniorid, Roland Jung ja Rain Lokotar, said tänasel võistlusel lõpuks juurde kaks konkurenti – seeniorite klassiga liitusid Heinu Klaas ja Aivar Köök. Võistluse pani kinni 86 lööki sooritanud Heinu Klaas, Aivar Köök jäi 99 löögiga teiseks. Roland ja Rain kahjuks sel etapil osaleda ei saanud.

Meistriliiga senioritadest napsas esikoha Anne Petter, kes sooritas kokku 89 lööki. 2 lööki rohkem ehk 91 lööki tegi Margarita Ross ja saavutas selle tulemusega teise koha. Kolmanda koha peale kahjuks konkurentsi selles klassis ei ole.

Ülejäänud võistlusklassides mängiti HCP maksimum skoori löögimängu. Uus formaat tähendab seda, et käesolevas sarjas on komitee määranud raja maksimum skooriks 2 lööki üle mängija neto PAR tulemuse ning kui mängija teeb sellest rohkem lööke või jätab raja üldse lõpetamata, siis saab ta rajale kirja maksimum skoori. See jätab mängijale peale nässu läinud rada võimaluse mängu uuesti tagasi tulla, sest peamine hirm löögimängu ees ongi liiga suured numbrid tulemuskaardil.

Esiliiga meestest tegid 75 netolööki kaks noorgolfarit: Robin Udodov ja Andreas Robin Pukspuu. Juhendi järgi saab parema asetuse mängija, kelle HCP on madalam ning seega võttis esikoha endale 12-aastane Robin Udodov, kes läbis kusjuures väljaku ühe löögiga vähem kui Meistriliiga meeste võitja. Kolmas koht läks 80 netolööki teinud Joel Adulile.

Just äsja 12. sünnipäeva tähistanud Isabel Sirel mängis ilusad 76 lööki (neto) ning sellega kindlustas esiliiga naiste seas esimese koha. Isabelist 2 löögiga jäi maha 16-aastane Lill Kangust (78 neto) ning Kristi Kruger jäi 83 netolöögiga kolmandaks.

Esiliiga seeniorite seas oli meil kõige tihedam konkurents – võistlusklassis võttis omavahel mõõtu 8 vaprat seeniorit. Esikoha saavutas suurepärase 68 löögiga (neto) Ukraina vasaraheitja ja Atlanta olümpiamängude pronks Aleksander Krikun. Avo Lillemäe jäi 73 löögiga teiseks ja Jüri Petter 74 löögiga kolmandaks.

Senioritasid võistles meil esimeses klassis kaks: Marina Kruger mängis välja 76 netolööki ja Liia Jung 81.

Teise liiga meestest tõusis 76 löögiga (neto) esimeseks ainuke võistleja Valgeranna golfiklubist – Tanel Türk. Võitja enda sõnul pidi ta just sel põhjusel ka lippu kõrgel hoidma ja väljendas rõõmu, et otsustas võistlusest osa võtta. Kahe löögiga jäi võitjast maha 13-aastane Sten-Erik Tarvis, kes sooritas kokku 77 lööki (neto) ning kolmas oli 78 löögiga Christian Benzon Kaae.

Teise liiga naiste klassis oli meil samuti vaid kaks osavõtjat, kellest esimese koha mängis välja Kristine Ross 78 löögiga ja Marie Kalmet jäi 81 löögiga teiseks.

Teise liiga seeniorite klassis pakkus seekord Aivar Kangustile konkurentsi Tiit Pikpoom. Käesoleva etapi võitis siiski Aivar 75 netolöögiga, Tiidu tulemus oli 5 löögi võrra kõrgem.

Estonian Tour tänab kõiki võistlejaid, Valgeranna väljakut etapi võõrustamise ning tõesti suurepärases korras oleva väljaku eest. Samuti kõiki sponsoreid võistluse toetamise eest.

Kooduu LED valgusti-kõlar-kuuler läks loosi teel sedakorda meie võistluse veinisponsori, Krugeri Veinipood, perekonda – laheda auhinna võitis Marina Kruger.

Viimane etapp toimub 28. septembril Otepääl ning juba 5. oktoobril toimub Jõelähtmel Eesti Golfi Karikasarja finaal, kuhu pääseb 50 kõige rohkem punkte kogunud mängijat. Kutsume nüüd kõiki sarjast osavõtnuid tegema viimane ponnistus ja tulema mängima Otepääle, sarja seitsmendale etapile. Registreeru võistlusele SIIN.

V Etapi tulemused olid järgmised:

Meistriliiga Mehed Meistriliiga Naised
Võitja: Aksel Seppel 83 lööki
2. koht: Mikk Soomre 87 lööki
3. koht: Ruut Kangust 88 lööki
Võitja: Anete Liis Adul 80 lööki
2. koht: Anneli Esken 82 lööki
3. koht: Triin Marleen Ustal 93 lööki
Liiga liider: Kristo Tullus 310 punkti Liiga liider: Anete Liis Adul 445 punkti
Meistriliiga Seeniorid Meistriliiga Senioritad
Võitja: Heinu Klaas 86 lööki
2. koht: Aivar Köök 99 lööki
Võitja: Anne Petter 89 lööki
2. koht: Margarita Ross 91 lööki
Liiga liider: Rain Lokotar 265 punkti Liiga liidrid: Anne Petter ja Margarita Ross 215 punkti
Esiliiga Mehed Esiliiga Naised
Võitja: Robin Udodov (madalam HCP) 75 lööki
2. koht: Andreas Robin Pukspuu 75 lööki
3. koht: Joel Adul (madalam HCP) 80 lööki
Võitja: Isabel Sirel 76 lööki
2. koht: Lill Kangust 78 lööki
3. koht: Kristi Kruger 90 lööki
Liiga liider: Robin Udodov 500 punkti Liiga liider: Lill Kangust 270 punkti
Esiliiga Seeniorid Esiliiga Senioritad
Võitja: Aleksander Krikun 68 lööki
2. koht: Avo Lillemäe 73 lööki
3. koht: Jüri Petter 74 lööki 
Võitja: Marina Kruger 76 lööki
2. koht: Liia Jung 81 lööki
Liiga liider: Väino Valts 450 punkti Liiga liider: Marina Kruger 275 punkti
Teine liiga Mehed Teine liiga Naised
Võitja: Tanel Türk 76 lööki
2. koht: Sten-Erik Tarvis 77 lööki
3. koht: Christian Benzon Kaae 79 lööki
Võitja: Kristine Ross 78 lööki
2. koht: Marie Kalmet 81
Liiga liider: Sten-Erik Tarvis 245 punkti Liiga liider: Marie Kalmet 235 punkti
Teine liiga Seeniorid
Võitja: Aivar Kangust 76 lööki
2. koht: Tiit Pikpoom 81 lööki
Liiga liider: Aivar Kangust 280 punkti

KÕIK VI ETAPI TULEMUSED

EDETABELID

MATS SOOMRE GALERII

Kohtumiseni Otepääl!