Tallinn Golf Cup by Sven Kaljuveer karikavõitjad Soo ja Silchenko

Tallinn Golf Cupi võidud läksid Eestisse ja Lätti.

Tallinn Golf Cupil näitasid kolme päeva kokkuvõttes kõige stabiilsemat mängu Ken-Marten Soo ja Marta Silchenko. Esimesel päeval sai väga hästi kohalt minema ka Anete Liis Adul lõpetades avapäeva Martaga viigis, kuid viimane vaktsiinisüst enne USAsse siirdumist rikkus Anete teise päeva mängu. Anete enda sõnutsi muutus käsi pärast süsti tuimaks ja löögitunnetus kadus. Kolmanda päevaga jäi Anete taas rahule. Kolmandale kohale jäi napilt Karola Soe, kaotades Anetele lõpuks vaid 2 löögiga. Marta tempot aga ei suutnud keegi pidurdada.

Ameerika mäed olid ka Ken Marteni mängus, kuid õnneks eksisid konkurendid rohkem. Teise päeva järel lähim jälitaja Oscar Parviainen tegi kolmandal päeval liiga palju vigu mis langetas ta üldkokkuvõttes kolmandaks ja avas ukse Markus Varjunile.

Kui mehed ja naised mängisid kolm päeva, siis seenorid ja senioriitad kaks päeva ning esi- ja teine liiga liitus lahinguga võistluse viimasel päeval.

Viimase võistluspäeva ilm jättis ka kindlasti oma jälje tulemustele, sest kui esimesed kaks päeva möödus päikeses ja tuulevaikuses, siis viimane päev oli väga heitlik.

Tallinn Golf Cup meeste meistriklass:
1. koht Ken-Marten Soo 214 lööki (-2)
2. koht Markus Varjun 229 lööki (+13)
3. koht Oscar Parviainen 231 lööki (+15)

Tallinn Golf Cup naiste meistiklass:
1. koht Marta Slichenko 217 lööki (+2)
2. koht Anete Liis Adul 226 lööki (+10)
3. koht Karola Soe 228 lööki (+12)

Tallinn Golf Cup seeniorite meistiklass:
1. koht Rain Lokotar 161 lööki (+17)
2. koht Mait Schmidt 172 lööki (+28)
3. koht Heinu Klaas 175 lööki (+31)

Tallinn Golf Cup senjoritade meistiklassis käis taas tihe rebimine:
1. koht Margarita Ross 189 lööki (+45)
2. koht Jana Raudvere 190 lööki (+46)
3. koht Anne Petter 192 lööki (+48)

Tallinn Golf Cup esiliiga mehed oli kõige tasavägisem klass, kus kõik kolm kohta otsustas HCPI:
1. koht Peeter Kalmet 72 lööki (PAR)
2. koht Toomas Tali 72 lööki (PAR)
3. koht Tõnis Karl Kivivare 72 lööki (PAR)

Lisaks peab mainima, et ka kohad 4-6 otsustas HCPI.

Tallinn Golf Cup esiliiga naised:
1. koht Kristine Ross 73 lööki (+1)
2. koht Pille Teearu 74 lööki (+2)
3. koht Lill Kangust 77 lööki (+5)

Tallinn Golf Cup teine liiga mehed:
1. koht Urmas Rauam 63 lööki (-9)
2. koht Robi Kalmet 67 lööki (-5)
3. koht Siim Leisalu 72 lööki (PAR)

Tallinn Golf Cup teine liiga naised:
1. koht Elle Välb 73 lööki (+1)
2. koht Sirli Söömer 74 lööki (+2)
3. koht Ellen Jundas 76 lööki (+4)

Võistlejad jäid võistlusega väga rahule. Väljak oli väga hästi ette valmistatud ning griinid tippvõistluse tasemel. Marko Kaljuveeri ja meie endi poolt tahame tänada kõiki meie suurepäraseid toetajaid, kes on meie auhinnalaua hoidnud rikkaliku, samuti kõiki võistlejaid ja loomulikult väljaku tiimi. Teiega oli nauding koostööd teha.

Eesti Golfi Karikasarja punkte on saanud juba 142 mängijat ning see number kasvab iga osavõistlusega. 19 septembril toimuvale finaalvõistlusele saavad iga klassi (8 klassi) edetabeli 5 parimat ning ülejäänud konkurendid selguvad 2/3 Eesti Golfi Karika edetabeli seest, kus on koos kõik mängijad oma kogutud punktidega.

Parimatest parimad löögimängijad (finaali võitjad) saavad uhke ja väärtusliku Eesti Golfi Karika üheks aastaks oma koduklubisse välja panna. Saavutuse meenutuseks autasustab AEGAON kõiki meistreid graveeritud meistrikellaga.

Eesti Golfi Karika tiitlikaitsjad on:
Robert Weir mehed
Anneli Esken naised
Aivar Köök seeniorid
Anne Petter senjoriitad

Stabiilseim mängija (punktivõitja) saab enda saavutuse meenutuseks samuti uhke ja graveeritud AEGAON kella. Eelmisel aastal võitis punktiliidri kella Otepää noormängija Robin Udodov. Lisaks saavad graveeritud kellaga auhinnatud kõik hooaja vältel löödud Hole-In-Oned! Eelmisel aastal sai sellega hakkama Mart Maidessoo Pärnu Bay väljakul.

Finaali auhinnalaud tuleb ka seekord rikkalik ja valmis tuleb olla pikemaks auhinnagaalaks. Hetkeseisuga on loosiauhindu kokku 5500 EUR väärtuses, kuid see suureneb iga päevaga.

Palju õnne veelkord kõikidele võitjatele ja suur tänu kõigile võistlustest osavõtjatele! Ootame teid kõiki osalema 5. septembril Otepää Golf & Country Clubi järjekordsele Eesti Golfi Karikasarjale!

VÕISTLUSE TULEMUSED

EDETABELID

Võistlust jäädvustas Mats Soomre