Estonian Touri direktor räägib 2019 hooajast

Estonian Touri tulles arvasin end teadvat, mis mind ees ootab, kuid reaalsus tegi omad korrektuurid. Tegelikult on see veelgi huvitavam ja tõsisem väljakutse, sest ma tahan ju pakkuda seda, mida ootan ise, et minule pakutaks. Võistluste organiseerimine ei ole mulle väga uus teema ja soovin kõigile osapooltele anda midagi uut ja personaalset juurde. Tahan, et iga võistleja kes võistleb Estonian Touri poolt korraldataval võistlusel või sarjas, tahaks alati tagasi tulla ja sõbrad kaasa võtta. Kui jutt juba läks sarjadele ja võistlusele, siis annan teada, et Estonian Touri kalendris on sel aastal kaks sarja millede finaal kulmineerub 05. oktoobril ja üks kolmepäevane võistlus milleks on Tallinna Meistrivõistlused Sven Kaljuveeri karikale. Viimast toetab Tallinna linn lisaks paljudele teistele toetajatele.

Estonian Touri toetab sel aastal varasemast tunduvalt rohkem ettevõtteid ja on hea meel tõdeda, et kaasas on ka varasem suurtoetaja ja kõigile juba tuttav Ideal Baltic. Juurde oleme leidnud näiteks pallitoetajaid, kes pakuvad võistlejatele Titlest PRO-V 1 2019 aasta palle, Estonian Touril on oma "klubimaja" restoran LUCCA näol, kuhu meie perenaine Gerli ootab külla kõiki golfareid ja teisi külalisi ja palju veel. Täpsemalt räägin meie toetajatest ja paljudest teistest uuendustest natuke hiljem. Osaliselt on võistluskalender juba avalikustatud ja registreerumine avatud.

2019 hooajal on mul plaanis käivitada käivitada Golfi Meistriliiga, mille raames käime läbi kõik Eesti väljakud, kes etapi toimumisest huvitatud on. See on Golfi WRC laadne liiga, milles on 6 klassi meestele ja 6 klassi naistele:

  • - Meistriliiga - mänguvormiks löögimäng (hcp pluss - 9.4)
  • - Esiliiga - mänguvormiks maksimum skoor (hcp 9.5 - 18.5)
  • - Teine liiga - mänguvormiks maksimum skoor (hcp 18.6 - 26.5)
  • - Seeniorite meistriliiga - mänguvormiks löögimäng (hcp pluss - 11.5)
  • - Seeniorite esiliiga - mänguvormiks maksimum skoor (hcp 11.6 - 18.5)
  • - Seeniorite teine liiga - mänguvormiks maksimum skoor (hcp 18.6 - 26.5)

Maksimum skoor on uus löögimängu vorm, kus raja maksimum skooriks on komitee poolt määratud tulemus. Golfi Meistriliigas on raja maksimum skoor topelt PAR, mis tähendab PAR3 rajal 6 lööki, PAR4 rajal 8 lööki ja PAR5 rajal 10 lööki. Mängija saab rajale maksimum skoori, kui ta teeb sellest rohkem lööke või jätab raja lõpetamata.

Lisaks Golfi Meistriliigale, on mul kavas taaselustada varasemalt väga populaarne sari, Eesti Rahvaliiga. See liiga on eeskätt mõeldud neile, kes teevad golfis esimesi samme või kes ei soovi (veel) tõsisemalt võistelda. Rahvaliigas on kõigis klassides mänguvormiks maksimum skoor ja klasside jaotis hetkel veel täpsustub.

Luban, et kahe nädala jooksul on kalender täies mahus avalik ja läheb Golfiks, Sõbrad!

Minuga saab ühendust emailil peep.tammemae@estoniantour.ee.

Tuuri kalender on leitav SIIT