Milleks kohtunik?

Igal suuremal võistlusel tekib mänguolukordi, mis panevad ka kõige parema golfimängija kukalt sügama. Olgu selleks väljaku kahjustused, ebamäärased takistuse piirid, tehislikud ja/või elus objektid väljakul jne. Pall kipub minema alati sellistesse kohtadesse, kuhu me lüüa ei tahtnud. Meil kõigil on mõni selline lugu rääkida ja väga harvad on olukorrad, kus kõik on nõus viisiga, kuidas sa olukorra lahendasid. Vaevalt, et leidub ühtki golfimängijat, kes tahaks olla SEE mängija, kes ei tunne Reegleid.
Sellistes olukordades soovid, et oleks olnud keegi, kes oleks võtnud sinu õlult vastutuse olukorra lahendamise eest ja andnud lõpliku vastuse, kuidas edasi.
Foto Kadri PaltaFoto Joosep Martinson

Kes on kohtunik?

Oleme alati mängijatele abiks ja teeme oma otsused kehtivate Golfireeglite raames, mis lihtsustatult tähendab, kui olukord lubab Reeglite alusel mängijale anda vabastuse, siis me vabastuse ka anname. Kui me aga ei suuda leida ühtki asjaolu, mis lubaks mängijale vabastust anda, siis paraku tuleb jätkata mängu palliga sealt, kus see lebab ja kuidas on aus teiste võistlejate suhtes. Jääme alati ausaks nii enda, kui mängijate suhtes nagu golfimängu vaim ette näeb.Meie kohtunikud on kõik läbinud R&A kõrgeima taseme golfikohtuniku eksami ja on sellega tõestanud oma süvateadmisi Golfireeglitest. Samuti oleme juba aastaid olnud kohtunikeks nii kohalikel, kui ka rahvusvahelistel võistlustel. Kõik see annab meile enesekindluse võtta oma otsuste eest vastutuse ja annab mängijale meelerahu, et ta pääses keerulisest olukorrast kõige vähimate võimalike löökidega, mida Golfireeglid lubavad. Lõpptulemuseks on vähem vaidlusi võistluse lõppedes ning sponsori võistlustest jääb mängijatele positiivne mälestus, millest järgmine kord kindlasti osa võtta.

Kui sa oled ise võistluste korraldaja või plaanid mõnd võistlust korraldada, siis kirjuta meile info@estoniantour.ee ja me lahendame sinu võistluse kohtunike mure väga kompetentsete kohtunikega.
Foto Urmas Kamdron