Eesti Golfi Karikasari by AEGAON

AEGAON Open 2020 võitjad selgusid Valgerannas.

Eesti Golfi Karikasari 2020 AEGAON Open etapp peeti maha Pärnu White Beach Golf’is. Suurepärane ilm ja legendaarse kettaheitja Virgilijus Alekna kohalolu tegid võistluse veelgi erilisemaks. Starteri ja auhindade kättejagaja rollis oli seekord AEGAON pealik Rauno Kutti isiklikult.

Kõikide liigade võitjad said Raunolt ägeda karika ja esikohad graveeritud AEGAON kella. Teise koha omanikud said 100 eurose ning kolmandale kohale tulnud 50 eurose AEGAON kinkekaardi.

Korraldajatel oli hea meel näha, et meeste löögimängu klassis murdus taas väljaku PAR. Parima tulemuse mängis välja Aksel Seppel (-1). Teiseks tuli eelmise osavõistluse võitja Ralf Johan Kivi (+4) ja kolmandaks Robin Udodov tulemusega +7.
Naiste löögimängus oli kohal kaks kõva kivi, kes alles viimasel rajal otsustasid, kes kella saab. Anete Liis Adul jäi seekord peale (+8) ja Triin Marleen Ustal (+9) pidi leppima teise kohaga.
Seenior meestes tuli, nägi ja võitis Ake Andressoo (+4) ja jättis Esiliigast Meistriliigasse tõusnud Richard Jürgensoni (+6) teiseks. Seni seeniorite klassi valitsenud Heinu Klaas (+8) pidi leppima kolmanda kohaga. Seeniorite tiitel ei ole otsustatud enne, kui pall on viimasel rajal auku kukkunud. ÄGE!
Seenior naised tegid Kersti Klaasi elu väga lihtsaks. Kerstil ei jäänud muud teha, kui kohale tulla, 18 rada disklahvi saamata läbi mängida ja AEGAON kell ning edetabeli punktid tasku pista. Õnnelik võitja ei unustanud oma võidukõnes tänada Anne Petterit ja Margarita Rossi, kes sel korral pidid võistluselt kõrvale jääma.

Kõige osalejaterohkemas HCP maksimum skoori klassides kujunesid paremused järgmiselt:

Meeste esiliiga: Andero Mardo (-3), Peeter Kalmet (-3), Toomas Tali (-1). Juhime tähelepanu, et golf on väga karm mäng ja Peeter jäi kellast ilma kõige napimal võimalikul moel - kõrgem HCPI. Kalmetite perekond siiski kellast ilma ei jäänud, sest kastanid tõi tulest välja Marie.
Naiste esiliiga: Marie Kalmet (-1), Piret Ustal (+5), Laura-Liisa Lilleleht (+9).
Meeste teine liiga: Magnar Saar (-7), Madis Spiegel (-2), Robi Kalmet (-1).
Naiste teine liiga: Sirli Söömer (-6), Karmen Turk (-4), Liia Jung (-2).

Eesti Golfi Karikasarja punkte on saanud juba 109 mängijat ning see number kasvab iga osavõistlusega. 19 septembril toimuvale finaalvõistlusele saavad iga klassi (8 klassi) edetabeli 5 parimat ning ülejäänud konkurendid selguvad 2/3 Eesti Golfi Karika edetabeli seest, kus on koos kõik mängijad oma kogutud punktidega.

Parimatest parimad löögimängijad (finaali võitjad) saavad uhke ja väärtusliku Eesti Golfi Karika üheks aastaks oma koduklubisse välja panna. Saavutuse meenutuseks autasustab AEGAON kõiki meistreid graveeritud meistrikellaga.

Eesti Golfi Karika tiitlikaitsjad on:
Robert Weir mehed
Anneli Esken naised
Aivar Köök seeniorid
Anne Petter senjoriitad

Stabiilseim mängija (punktivõitja) saab enda saavutuse meenutuseks samuti uhke ja graveeritud AEGAON kella. Eelmisel aastal võitis punktiliidri kella Otepää noormängija Robin Udodov. Lisaks saavad graveeritud kellaga auhinnatud kõik hooaja vältel löödud Hole-In-Oned! Eelmisel aastal sai sellega hakkama Mart Maidessoo Pärnu Bay väljakul.

Finaali auhinnalaud tuleb ka seekord rikkalik ja valmis tuleb olla pikemaks auhinnagaalaks. Hetkeseisuga on loosiauhindu kokku 5500 EUR väärtuses, kuid see suureneb iga päevaga.

Palju õnne veelkord kõikidele võitjatele ja suur tänu kõigile võistlustest osavõtjatele! Ootame teid kõiki osalema 15. augustil Pärnu Baysse, kus patrooniks BO Golf!