Selgusid Tallinn Golf Cup by Sven Kaljuveer 2021 karikavõitjad

Möödunud nädalavahetusel toimus EGCC-s Tallinn Golf Cup by Sven Kaljuveer.

27-29 augustil mängiti EGCC-s Tallinn Golf Cup-i. Tallinn Golf Cup on pühendatud Sven Kaljuveeri mälestuseks. Löögimängu klasside võitjate nimed graveeritakse Sven Kaljuveeri karikale.

Löögimängijad mängisid kolmel päeval kokku 54 rada ning esi- ja teise liiga mängijad liitusid nendega üheks päevaks mängides 29 augustil 18 rada. Löögimängijate seas oli kõikidel päevadel näha väga häid tulemusi ning meeste löögimängu klassis tuli võitjaks Sander Aadusaar tulemusega 72 75 ja 72. Aadusaare sõnul väljak oli heas korras ning ta suutis kõik päevad stabiilselt mängida. Sanderi nimi graveeritakse Sven Kaljuveeri karikale ning Sven oli Sanderi parim sõber, seda enam on Sanderil hea meel, et tema nimi sinna karikale jõuab.

Aadusaarele hoidis tulemusega tihedalt järel Richard Teder, kes jäi kokkuvõttes teiseks ning mängis tulemused 73 74 ja 76. Kolmandale kohale jäi Rauno Pikk tulemusega 77 76 ja 76.

Naiste löögimängu klassis võtsid omavahel mõõtu Hannah Õunap ja Triin Marleen Ustal. Hannah edastas Triin Marleeni tulemustega 81 82 ja 80 ning ühtlasi jõuab ka Hannahi nimi Sven Kaljuveeri karikale.

Meesseeniorites võidutses Jan Larsson, kes on enda käesoleva hooajaga väga rahul. Kokku 17 võistlust ja nendest 9 võitu. Tallinn Golf Cupil mängis Larsson tulemused 79 76 ja 77. Talle järgnes Andrew Darlington tulemusega 81 77 ja 85 ning kolmandale kohale jäi Mait Schmidt tulemusega 84 81 ja 81. Larssoni sõnul on 3 päevast võistlust raske mängida, sest iga päev stabiilselt ja hästi mängimine nõuab head keskendumist ja vaimset vastupanu. Lisaks paneb Larsson mängijatele südamele, et kolmepäevaseid golfivõistlusi on Eestis niivõrd vähe ja oleks tore näha rohkem mängijaid end proovile panemas.

Naisseeniorites võidutses Anneli Esken tulemusega 86 82 ja 84 ning talle järgnesid Anu Uuemõis tulemusega 88, 93 ja 92 ning Margarita Ross tulemusega 96 97 ja 95. Anneli Eskeni sõnul oli 3 päevane võistlus nii vaimselt kui füüsiliselt väga pingeline, kuid väljak oli heas korras ning kiirete griinidega. Ilmastikuolude tõttu tuli targalt ja täpselt mängida ning suuremaid vigu vältida. Nii Anneli Eskeni kui Jan Larssoni nimed jõuavad Sven Kaljuveeri karikale.

Esiliiga meestes tegi suurepärase HCP löögimängu tulemuse Hanno Kross (70) ning talle järgnesid Jüri Petter (71) ja Tõnu Kõva (73). Esiliiga naistes võidutses Karin Pärnpuu (76) ning tema järel Kristiine Ross (81) ja Marie Kalmet (82)

Meeste teises liigas mängiti samuti HCP löögimängu ning võitjaks tuli Martin Kambla (66), tema järel Priit Paasalu (67) ja kolmandale kohale tuli Urmas Rauam (70). Naiste teises liigas tuli võitjaks Liia Jung (76), talle järgnes Triinu Raig (79) ja kolmandale kohale tuli Terje Linnutaja (82).

Eesoleval nädalavahetusel toimub viimane Estonian Touri osavõistlus ja aset leiab see Saaremaal. Tuurimängijaid võõrustab perekond Pastak ning Saaremaa Veski. See on käesoleval hooajal viimane võimalus endale edetabelisse punkte koguda sest suurejooneline finaal toimub juba 12. septembril Pärnu Bays.

TULEMUSED