Tallinna meistrid on Adul ja Varjun

Anete Liis Aduli ja Mattias Varjuni võitudega lõppesid kolm päeva kestnud Tallinna lahtised meistrivõistlused Sven Kaljuveeri karikatele. R&A World Amateur Golf Ranking (WAGR) kalendrisse kuuluval võistlusel jagati sel aastal maailma edetabeli punkte meistriliiga meeste ja naiste klassides, kus mängiti kolmel päeval kokku 54-rada löögimängu.

Meeste meistriliigas oli mäng väga põnev. Peale esimest päeva juhtis võistlust valitsev Eesti löögimängu meister, 18-aastane Carl Hellat, kes hoolimata tugevast tuulest ja hoovihmadest suutis välja mängida väljaku PARi (70 lööki). Kahe löögiga enam lõpetas avapäeval aasta vanem valitsev rajamängu meister Mattias Varjun. Mattiasele järgnesid 73 lööki teinud Ken-Marten Soo ja Markus Varjun. Teisel võistluspäeval liider aga vahetus - Carl Hellat kukkus 78 löögiga kolmandaks ning Mattias Varjun mängis välja väljaku PARi ja tõusis 70 löögiga esimeseks. Ken-Marten Soo liikus 74 löögiga teisele kohale. Mattias suutis stabiilselt head mängu säilitada ka kolmandal ehk viimasel võistluspäeval, mil sooritas 71 lööki ning võitis Tallinna meistritiitli kokku 213 löögiga.

19-aastasele Varjunile oli see teine Tallinna meistritiitel, ta võidutses Tallinnas ka kaks aastat tagasi. “ Golf X Rae golfiväljak oli suurepärases seisus ja mulle meeldib seda võistlust just siin mängida,” sõnas Varjun võistlusjärgselt. “Kuigi ilmastikuolud ei olnud kerged, siis tingimused olid võrdsed kõigi jaoks.”

7 löögiga  liidrile kaotas kokkuvõttes Ken-Marten Soo ja saavutas teise koha 220 löögiga ning võitjast 15 löögi kaugusele jäi kolmandana lõpetanud Aleksei Butchart Suurbritanniast tehes kokku 228 lööki.

Esimest päeva juhtinud Carl Hellat tegi viimasel päeval koguni 90 lööki ja jäi kokkuvõttes 7ndaks.

Naistest saavutas kindla esikoha 223 löögiga Anete Liis Adul, (77, 76 ja 70) ja edestas teisena lõpetanud Anneli Eskenit kokkuvõttes 14 löögiga. “Viimase päevaga jäin rahule, kuigi eelnevatel päevadel jäi hea tulemus puttamise taha”, sõnas värske Tallinna meister Adul pärast võistlust.

Triin Marleen Ustal tõusis teisel päeval viiendalt kohalt kolmandaks ning suutis ka viimasel päeval pronksmedali kohta säilitada, lõpetades võistluse 259 löögiga.

Meistriliiga seeniorid ja senioritad mängisid puhast löögimängu pühapäeval, 7. juulil ning Tallinna meistriteks antud võistlusklassides tulid Rain Lokotar (79 lööki) ning Sirje Eichelmann (83 lööki).

Ülejäänud võistlusklassides mängiti HCP maksimum skoori löögimängu. Uus formaat tähendab seda, et võistluse komitee oli määranud raja maksimum skooriks 2 lööki üle mängija neto PAR tulemuse ning kui mängija teeb sellest rohkem lööke või jätab raja üldse lõpetamata, siis saab ta rajale kirja maksimum skoori. Esiliigast tulid Tallinna meistriteks meestest 12-aastane Robin Udodov (65 neto), naistest 16-aastane Lill Kangust (67 neto), seenioritest Jüri Petter (70 neto) ja senioritadest Marina Kruger (79 neto).

Teise liiga meestest võidutses Allan Mägi (70 neto), naistest 11-aastane Isabel Sirel (77 neto) ja seenioritest Tiit Pikpoom (67 neto).

KÕIK VÕISTLUSE TULEMUSED

Estonian Tour tänab kõiki 76 mängijat, kes Tallinna meistrivõistlustel osalesid, GolfX Raed ning võistlusele õla alla pannud toetajaid. Lisaks väärtuslikele käsitöökarikatele ja medalitele Tallinna linna poolt toetas meistivõistluste meistriklassi hinnaliste auhindadega Avallone. Tallinna meistrid viisid võistluselt koju Philipsi telerid, teised ja kolmandad kohad JBL kõlarid ja kõrvaklapid. Lisaks varustas Avallone võistlejaid Seltersi veega.

Estonian Tour’i poolt suur kummardus kuuele vaprale naisele, kes tulid appi noortele naisgolfaritele, et noortel oleks võimalus WAGRi punkte teenida. Suur aitäh Anneli Esken, Ellen Jundas, Kaire Kastor, Kaja Kiige, Jana Raudvere ja Piret Sepp. “Päästearmee” naisi premeeris lõõgastava SPA puhkusega Mustamäe Elamus SPA ning restorani naudingut pakub naistele Avallone.

Täname südamest kõiki meie suurepäraseid toetajaid: Merko, Premia, Kooduu, AEGAON, Katrin Väli Stuudio, Võrguvara, Crazy Coco, Luca restoran, Da Vinci Food, Kruger Wineshop, FitShop, Arensburg Boutique & SPA, BO Golf, Büroomaailm, Navy & Green, Beauty Print, Faceline. Just tänu teie toetusele saame võistlejatele pakkuda säärast kõrgtasemel võistluse kvaliteeti.

Ühtlasi teenisid kõik võistlejad Tallinna Meistrivõistluste käigus Eesti Golfi Karikasarja punkte ja võistlus läks kirja sarja neljanda etapina. Järgmine ehk viies Eesti Golfi Karikasarja etapp toimub 20. juulil Pärnu Bay Golf Links golfiväljakul. Registreeruda saab võistlusele SIIT

Fotogalerii Mats Soomre objektiivi läbi leiab SIIT.

Kuuendat korda peetav tiitlivõistlus on austusavaldus Eesti Golfi Liidu endise presidendi Marko Kaljuveeri kadunud poja, andeka golfimängija Sven Kaljuveerile, kellele vägagi meeldis võistelda ning kelle üks suur südamesoov oli muuta golf populaarsemaks ja kättesaadavamaks Eestis.

Fotod: Mats Soomre