Eesti Golfi Karikasari by Aleksander Boutique

Eesti Golfi Karikasari 2020 2 etapp peeti maha Pärnu Bay Golf Links'il.

Avatiil võttis 72 särasilmset golfarit vastu teise etapi patroon Aleksander Avakov ja saatis kõik mängijad heade sõnade toel ja väikese üllatuskingiga teele. Sedavõrd arvukat osavõttu ei ole karikasarjas veel olnud ja korraldajatel tekkis hoopis teistlaadi mure. Nimelt said broneeritud tiiajad otsa ja neid tuli hakata juurde trikitama. Õnneks PBGL'i tiim tegi endast kõik oleneva ja puuduvad tiiajad leiti ning viimase hetke registreerujad ei pidanud võistluselt eemale jääma.

Seekord oli meeldiv näha, et meeste löögimängu klassides hakkab juba põnevamaks minema. Osalejad said punktitabeli maksimumveerust punkte, mis omakorda tähendab, et löögimängijad hakkavad suurima täituvusega maksimum skoori klasside mängijatega ka üldpunktivõitja tiitlile pretendeerima. Natuke nukram on seis golfinaistega, sest naiste klassid jäid taas kõige õhemateks. Loodame, et varsti avastavad ka naised Eesti Golfi Karikasarja ja tulevad naiste konkurentsi tihendama.

Lisaks pidasime eraldi maha ka Koroonaviiruse tõttu ära jäänud ET Talvesarja finaali ning võitjana väljus Madis Spiegel. Madis mängib järgmised kolm etappi Estonian Touri kulul!

Meeste löögimängu klassis osales 8 võistlejat. Parima tulemuse mängis välja Ralf Johan Kivi viies esmakordselt sarja lühikeses ajaloos võidunumbrid punasele poolele. Ralfi skooriks 70 (-2). Teiseks tuli Kristo Tullus 80 löögiga ja kolmandaks Viljam Põdra tulemusega 85 lööki.
Naiste löögimängus riisus koore Triin Marleen Ustal tulemusega 82 lööki Mariliis Palmi (87) ja Lill Kangusti (95) ees.
Seenior meestest viis taaskord võidu koju Heinu Klaas 82 löögiga. Teiseks jäi napilt Peep Pira (84) ja kolmanda koha võttis Jüri Tiituse eest parema IN poolega Roland Jung (88).
Ka Seenior naiste hulgas ei saa täna keegi tiitlikaitsja Anne Petterist jagu. 94 lööki ja taas esikoht. Kersti Klaas (97) teine ja löögimängu klassiga liitunud Margarita Ross (99) kolmas.

HCP maksimum skoori klassides kujunesid paremused järgmiselt:

Meeste esiliiga: Mart Urbas (-1), Sulev Raudsepp (+1), Toomas Tali (+2).
Naiste esiliiga: Isabel Sirel (-5), Marie Kalmet (+8), Piret Ustal (+9).
Meeste teine liiga: Janek Kukk (-2), Tõnis Kaukvere (-1), Jasper Arnover (PAR).
Naiste teine liiga: Liia Jung (+1), Sirli Söömer (+10), Kristine Ross (+15).

19 septembril toimuvale finaalvõistlusele saavad iga klassi (8 kokku) edetabeli 5 parimat ning ülejäänud konkurendid selguvad 2/3 Eesti Golfi Karika edetabeli seest, kus on koos kõik mängijad oma kogutud punktidega.

Parimatest parimad löögimängijad (finaali võitjad) saavad uhke ja väärtusliku Eesti Golfi Karika üheks aastaks oma koduklubisse välja panna. Saavutuse meenutuseks autasustab AEGAON kõiki meistreid graveeritud meistrikellaga. Näidised on peagi nähtaval EGCC klubimajas.

Eesti Golfi Karika tiitlikaitsjad on:
Robert Weir mehed
Anneli Esken naised
Aivar Köök seeniorid
Anne Petter senjoriitad

Stabiilseim mängija (punktivõitja) saab enda saavutuse meenutuseks samuti uhke ja graveeritud AEGAON kella. Eelmisel aastal võitis punktiliidri kella Otepää noormängija Robin Udodov. Lisaks saavad graveeritud kellaga auhinnatud kõik hooaja vältel löödud Hole-In-Oned! Eelmisel aastal sai sellega hakkama Mart Maidessoo Pärnu Bay väljakul.

Finaali auhinnalaud tuleb ka seekord rikkalik ja valmis tuleb olla pikemaks auhinnagaalaks. Hetkeseisuga on loosiauhindu kokku 5500 EUR väärtuses, kuid see suureneb iga päevaga.

Palju õnne veelkord kõikidele võitjatele ja suur tänu kõigile võistlustest osavõtjatele! Ootame teid kõiki osalema 1. augustil Valgeranda, kus patrooniks AEGAON!

VÕISTLUSE TULEMUSED

EDETABELID