Eesti Golfi Karikasari by Piprapood

Jaht Eesti Golfi Karikale 2021 sai avalöögi Rae Golfis.

2021 hooaja tuur alustas möödunud nädalavahetusel Rae Golfis. Uuenenud Rae väljak on kiiduväärt korras, ilmataat korraldas meile mõnusa suvise olemise ning kõik sujus suurepäraselt. Muuseas, soovitame kõigil, kes pole Rae Golfis ammu mänginud, sinna korraks sisse põigata ja oma silmaga veenduda, milline areng on seal toimunud! Suured tänud ka meie suurepärastele koostööpartneritele, kelle abita ei saaks selliseid võistlusi korraldada, kõiki mängijaid, kes tuuri vaimu endas kannavad ja on kohal iga ilmaga, Rae väljaku tiimi, kes meil mängimise ja olemise mõnusaks tegid ja loomulikult Piprapoodi, kes parimate ellu veidike vürtsi juurde lisas. Loomulikult ei puudunud oma kaameraga ka Mats Soomre. Mats täiendab oma galeriid jooksvalt ja uusi pilte ilmub sinna juurde iga päev vastavalt sellele, mis tema karmist kvaliteedikontrollist läbi pääsevad. Tasub käia mitu korda vaatamas ning Mats kindlasti hõikab ka Estonian Touri Facebooki lehel, kui ta sinna midagi lisab. 

Kõikide liigade parimad said Piprapoe poolt väärikalt autasustatud ja lisa pani juurde BO Golf, Illy ning tuuri pallipartnerid TRV Kliima ja RevalCrew.

Meeste löögimängu klassis mängis parima tulemuse välja Rae oma mees Kristo Tullus (+3). Kristo kommenteeris mängujärgselt muigega, et ta tabas ettenähtud löökidega vaid kaheksat griini ja endalegi üllatuslik tulemus tuli griini ümber kõva töö rügamisega. Lähimäng on oluline! Teiseks tuli Niitvälja mees Aksel Seppel (+10).

Naiste löögimängu klass jäi esimesel võistlusel avamata.

Seenior meestes selgitasid oma paremusjärjestuse välja EGCC mehed. Võitis Jan Larsson (+11) Roland Jungi (+15) ees ja kolmanda koha teenis välja Rain Lokotar (+20). Janist kuuleb Eesti seeniorite golfikogukond õige pea nii mõndagi põnevat veel aga ei rutta siinkohal sündmustest ette. Seeniorite löögimängu klassiga otsustas liituda ka EGCC ekspresident Jüri Ross ja Jüri (HCPI 18.9) esmased muljed endast palju tugevamate mängijate vastu mängimisest olid järgnevad: "Kuni seitmenda rajani olime Janiga (HCPI 2.4) löök löögis võrdsed. Seitsmendal läks Jan ühega ette ja siis pagan sai üheksandal händikäpp mu kätte ja vahe kärises 5 löögi peale!"
Tulemuskaarte võrreldes selgub, et ka teise poole algus läks Jüri ja Jani vahel päris tasavägiselt, kuid Jan suutis lõpu stabiilsemalt mängida. Igatahes väga hea võrdlusmoment ja Janil lihtne ei olnud, sest lisaks Jürile hoidsid nii Roland (HCPI 9.7) kui ka Rain (HCPI 9.7) pingeid lõpuni üleval.

Seenior naistest olid kohal juba raudvaraks kujunenud Anne Petter ja Margarita Ross. Nende kahe vaheline paremusjärjestus selgub vaid mõnel korral ainult 18 raja mängimisega ja nii ka seekord tuli siirduda play-offi. Uus Rae Golfi kaheksateistkümnes rada on dramaatiliste play-offide läbiviimiseks loodud ja draamat juhtus ka selgi korral. Paremini läks Annel ning lõpptulemusega +18 liikus ta esimesele kohale.

HCP maksimum skoori klassides olid tulemused järgmised:

Meeste esiliiga: Allan Mägi (-1), Olev Kitvel (PAR), Andreas Robin Pukspuu (+4).
Naiste esiliiga: Marie Kalmet (+4), Piret Ustal (+7, parem HCPI), Kristine Ross(+7).
Meeste teine liiga: Peep Tomingas (-2), Martin Kambla (-1), Meelis Rajasalu (+2).
Naiste teine liiga: Kirke Kiige (+2), Sirli Söömer (+6), Laydi Saaremets (+10).

12 septembril toimuvale finaalvõistlusele saavad iga klassi (8 klassi) edetabeli 5 parimat ning ülejäänud konkurendid selguvad 2/3 Eesti Golfi Karika edetabeli seest, kus on koos kõik mängijad oma kogutud punktidega.

Palju õnne veelkord kõikidele võitjatele ja suur tänu kõigile võistlustest osavõtjatele! Ootame teid kõiki järgmisele etapile 5. juunil Pärnu Bay Golf Linksil!

VÕISTLUSE TULEMUSED

EDETABELID

Mats Soomre fotogalerii "Moments by Soomre" (galerii täieneb jooksvalt)